Aktualności

Pracowity tydzień ciechanowskiej grupy Speed

Data publikacji 06.02.2024

Policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED prowadzą nadzór nad głównymi ciągami komunikacyjnymi w naszym powiecie. Oprócz przypadków przekraczania dopuszczalnej prędkości często ujawniają też inne, równie poważne wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W minionym tygodniu policjanci skontrolowali 120 pojazdów, ujawnili ponad 100 wykroczeń. Zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

W minionym tygodniu policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali prawie 120 pojazdów. Ujawnili ponad 100 wykroczeń. Prawie 80 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli 80 mandatów karnych, w dwóch przypadkach skierowali wnioski do sądu o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Pomimo wielu apeli o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego nadal nie brakuje kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci grupy Speed co dzień mają ręce pełne roboty.

Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Brawurowa jazda, niedostosowanie szybkości do warunków panujących na drodze oraz agresywne zachowania kierujących przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony