Aktualności

Świąteczny weekend na drogach powiatu ciechanowskiego

Data publikacji 02.04.2024

Od piątku ciechanowscy policjanci prowadzili wzmożone działania, podczas których czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy wyruszyli w podróż, by spędzić święta wśród swoich bliskich. W czasie świątecznego weekendu na drogach powiatu doszło do 11 kolizji i 1 wypadku, w którym ranna została 74-letnia piesza. Ponadto policjanci zatrzymali jednego pijanego kierowcę.

W trakcie działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo podczas Świąt Wielkanocnych policjanci zwracali przede wszystkim uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Na terenie całego powiatu ciechanowskiego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała zwiększona ilość policyjnych patroli.

Podczas prowadzonych działań na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do 11 kolizji drogowych i 1 wypadku. W minioną sobotę (30.03) około godz. 7.30 w Gołyminie-Ośrodku na ul. Ks. Michalaka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu dostawczego i osoby pieszej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 32-letni kierujący fiatem potrącił 74-letnią mieszkankę powiatu ciechanowskiego. Kobieta została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności wypadku.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło również w miniony poniedziałek (1.04) około godz. 13 na drodze wojewódzkiej nr 617 w miejscowości Wola Wierzbowska. Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem kia, 79-letni mieszkaniec Warszawy, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bariery ochronne. Następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji i dachował. Mężczyzna był trzeźwy, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Został ukarany mandatem karnym.

W trakcie świątecznego weekendu policjanci skontrolowali 144 pojazdy. Ujawnili w tym czasie 88 wykroczeń w ruchu drogowym. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze w 50 przypadkach ukarali kierowców mandatami karnymi. W 29 zastosowali pouczenie, a wobec 9 sprawców wykroczeń sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h i tym samym stracili prawa jazdy. Możesz o tym przeczytać tutaj.

W czasie działań policjanci skontrolowali  stan trzeźwości prawie 400 kierujących i wyeliminowali z dalszej jazdy pijanego kierowcę pojazdu bmw. 35-latek został zatrzymany w minioną niedzielę (31.03) w Ciechanowie. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 35-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Bmw trafiło na strzeżony parking.  

Po raz kolejny policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, brak pośpiechu i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony