Aktualności

Podsumowanie piątkowych działań „Prędkość” na terenie powiatu ciechanowskiego

Data publikacji 20.05.2024

W miniony piątek policjanci ciechanowskiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskich działaniach „Prędkość”, których głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 49 wykroczeń, z których aż 46 dotyczyło zbyt szybkiej jazdy.

W miniony piątek (17.05) na terenie całego kraju policjanci drogówki prowadzili działania „Prędkość”, które skupiały się na poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wzmożone kontrole prędkości. Już od rana policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy kontrolowali kierowców w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci. Mundurowi sprawdzali również uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas działań na terenie powiatu ciechanowskiego policjanci ujawnili 49 wykroczeń, z których 46 dotyczyło zbyt szybkiej jazdy. W jednym przypadku kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pisaliśmy o tym tutaj.

Za popełnione wykroczenia 40 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, 7 osób pouczono, a wobec 2 innych sporządzone zostaną wnioski o ukaranie do sądu. 

Głównym celem przeprowadzonych działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja „Prędkość” prowadzona jest cyklicznie.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony