Aktualności

Miniony tydzień okiem ciechanowskiej grupy Speed

Data publikacji 20.05.2024

Prawie 100 kontroli pojazdów, 64 wykroczenia i prawie 60 mandatów karnych – to bilans działań ciechanowskiej grupy Speed w minionym tygodniu. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy ma prawo czuć się na niej bezpiecznie.

Policjanci z ciechanowskiej grupy Speed każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.  W minionym tygodniu mundurowi skontrolowali prawie 100 pojazdów. Ujawnili 64 wykroczenia, z których 58 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci nałożyli prawie 60 mandatów karnych na sprawców wykroczeń. Ponadto w miniony piątek (17.05) funkcjonariusze ze Speed-a brali udział w ogólnopolskich działaniach „Prędkość”.

Słoneczna pogoda i sucha nawierzchnia są dla niektórych kierowców doskonałym pretekstem, aby zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu. Pomimo dobrych warunków atmosferycznych dochodzi jednak do wielu poważnych zdarzeń drogowych, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy ma prawo czuć się na niej bezpiecznie.  

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony