Aktualności

Zaatakowali 72-latka, bo chcieli pieniędzy. Sprawcy usiłowania rozboju w rękach ciechanowskich policjantów

Data publikacji 23.05.2024

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę podejrzanych o usiłowanie rozboju. Para grożąc 72-latkowi w jego domu, zażądała pieniędzy. Gdy senior odmówił, mężczyzna zaczął uderzać go po całym ciele. Napastnicy usłyszeli zarzuty, grozi im do 15 lat więzienia. Wobec 30-latka Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W minionym tygodniu (15.05) kilka minut po godz. 18 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu 72-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe. W rozmowie z pokrzywdzonym policjanci ustalili, że został on zaatakowany w swoim domu przez dwie osoby: mężczyznę i kobietę. Para grożąc seniorowi, zażądała wydania pieniędzy. Gdy ten stanowczo odmówił, mężczyzna zaczął uderzać 72-latka pięściami po całym ciele. Sprawcy uciekli bez łupu, a zdezorientowany pokrzywdzony poprosił sąsiadów o wezwanie pomocy. 72-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Po wnikliwym wykonaniu wszystkich czynności, które pomogły ustalić dokładny przebieg zdarzenia i tożsamość pary podejrzanej o dokonanie tego przestępstwa, ciechanowscy policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę. Oboje są mieszkańcami powiatu ciechanowskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu usiłowania rozboju. W miniony piątek (17.05) Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo 30-latkowi i 29-latce grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony