Aktualności

Niezachowanie bezpiecznej odległości przyczyną zderzenia trzech pojazdów

Data publikacji 23.05.2024

Policjanci ciechanowskiej komendy apelują do kierowców o ostrożność i uwagę na drodze. Wczoraj na ul. Pułtuskiej doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego auta i uderzył w tył citroena, a ten z kolei w skodę. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W minioną środę (22.05) około godz. 11.45 na ul. Pułtuskiej w Ciechanowie doszło do zdarzania drogowego z udziałem trzech pojazdów osobowych. Jak ustalili policjanci ciechanowskiej drogówki, kierujący pojazdem renault,  52-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim citroena i najechał na jego tył. Citroen z kolei uderzył w skodę. Do szpitala została przewieziona 76-letnia pasażerka renault. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 52-latek ukarany został przez policjantów mandatem w wysokości 1100 zł i 10 punktami karnymi.

Pamiętajmy o tym, że prędkość, z jaką się poruszamy oraz odległość od poprzedzającego pojazdu powinniśmy dostosować do panujących warunków na drodze. Wynika to z przepisów ruchu drogowego z art. 19. Kodeksu Drogowego, gdzie kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

  • Zderzenie trzech pojazdów na ul. Pułtuskiej w Ciechanowie
  • Zderzenie trzech pojazdów na ul. Pułtuskiej w Ciechanowie
  • Zderzenie trzech pojazdów na ul. Pułtuskiej w Ciechanowie
Powrót na górę strony