Aktualności

NIE-dla alkoholu za kierownicą! Dwóch pijanych 54-latków wyeliminowanych z ruchu

Data publikacji 10.06.2024

W miniony weekend ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch 54-latków, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy ciężarowej scanii z naczepą wykazało prawie promil. Z kolei kierowca forda miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy i opowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

W miniony piątek (7.06) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Pułtuskiej w Ciechanowie zatrzymali do kontroli ciężarową scanię z naczepą. Za kierownicą auta siedział 54-letni ciechanowianin. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie.

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany w minioną niedzielę (9.06) dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Już kilka minut po otrzymaniu informacji, funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki zauważyli auto odpowiadające opisowi na DK-60 w m. Władysławowo. Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Podejrzenia zgłaszającego okazały się słuszne. Badanie alkomatem 54-letniego kierowcy forda wykazało prawie 3 promile alkoholu.

Obaj kierowcy stracili już prawo jazdy i odpowiedzą teraz przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka kara pieniężna.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca to zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu! Jeśli masz podejrzenia, że kierowca jest pijany – zawiadom policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony