Aktualności

Wandal wybił betonową płytką szybę w sklepie. Grozi mu do 5 lat więzienia

Data publikacji 13.06.2024

Szybkie i skuteczne działania ciechanowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawcy uszkodzenia mienia. 19-latek wybił betonową płytką szybę w jednym z ciechanowskich sklepów. Mężczyzna był pijany, nie potrafił wytłumaczyć powodu swojego zachowania. 19-latek noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W minioną środę (12.06) około godz. 2.40 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o próbie włamania do jednego ze sklepów w centrum miasta. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Zgłaszający poinformował mundurowych, że młody mężczyzna uderzył kawałkiem płytki betonowej w szybę drzwi do lokalu. Podał policjantom rysopis sprawcy tego zdarzenia i kierunek, w którym się oddalił. Już po chwili mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego był pijany, nie potrafił wytłumaczyć powodu swojego zachowania. Właściciel lokalu oszacował straty na 1000 zł.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Wandal usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu za do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony