Aktualności

Nietrzeźwy kierowca samochodu oraz nietrzeźwy rowerzysta zatrzymani przez ciechanowską policję

Data publikacji 17.06.2024

Ponad 1,5 promila mieli zarówno kierowca samochodu jak i rowerzysta, obaj zostali zatrzymani przez ciechanowskich policjantów. Kierowca forda już stracił uprawnienia do kierowania mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Rowerzyście za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

W miniony piątek (14.06) w Ciechanowie na ul. Zamkowej kierujący samochodem ford stracił panowanie nad pojazdem zjechał do rowu i uderzył w przepust drogowy. Samochodem kierował 60-letni mieszkaniec Ciechanowa. Mężczyźnie została udzielona pomoc przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wyczuli od mężczyzny alkohol, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila w jego organizmie. 60-late spędził noc w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany w sobotę (15.06) tym razem był to rowerzysta. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Glinojecku w m. Sulerzyż zatrzymali 49-letniego rowerzystę. Badanie alkomatem 49-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego wykazało prawie również ponad 1,5 promila alkoholu.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka kara pieniężna. Kierowanie w stanie nietrzeźwości rowerem to wykroczenie za które grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.  

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca to zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu! Jeśli masz podejrzenia, że kierowca jest pijany – zawiadom policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony