Aktualności
Rozmiar czcionki
- Czy wiesz, że? Czy wiesz, że wiele zachowań nagannych społecznie uregulowano w Kodeksie wykroczeń? Cześć III.
- Etap odpowiedzialności przedłużony do 31 stycznia Trudna sytuacja w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Pamiętajmy, że od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Zbyt wczesne wycofanie obostrzeń, może doprowadzić do drastycznego przyrostu zachorowań. 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym. Przygotowaliśmy wytyczne oraz harmonogram testowania nauczycieli.
- W warunkach zimowych korzystaj bezpiecznie z drogi Zimowa aura i zmieniające się warunki na drodze wymagają od jej użytkowników większej wyobraźni i rozwagi. Padający śnieg, zamarzająca mżawka czy też niskie temperatury mogą stwarzać duże utrudnienia w ruchu drogowym.
- Przypominamy o obowiązujących zasadach i konsekwencjach ich złamania Wciąż zmagamy się z konsekwencjami pandemii. Działalność wielu gałęzi gospodarki jest znacznie ograniczona, a funkcjonowanie niektórych podmiotów gospodarczych w taki sposób, jak było to wcześniej, jest zakazane. Wszyscy mamy wpływ na to, jak długo to jeszcze potrwa. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, nakazów i zakazów. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami m.in. ze strony przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
- MOŻESZ MIEĆ WPŁYW NA BEZPIECZEŃSTWO W TWOJEJ OKOLICY Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łosicach zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku działania aplikacji zostało sprawdzonych blisko 1700 zgłoszeń.
- Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa – Widzisz? Reaguj! Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś się dowiedzieć o tym, czy w twojej okolicy jest bezpiecznie? I Ty możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i informuj nas o nich, wykorzystując bezpłatną i intuicyjną aplikację jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). PRZYPOMINAMY, że o występujących zagrożeniach możesz powiadomić anonimowo Policję przy pomocy KMZB. Poprzez interaktywne narzędzie, każdy obywatel ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania.
- Obrady komisji konkursu „KUPUJĘ - NIE RYZYKUJĘ!” oraz „Bezpieczny konsument – to JA!” Wczoraj komisja wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych pn. „KUPUJĘ - NIE RYZYKUJĘ!” oraz spotu profilaktycznego dla uczniów szkół średnich pn. „Bezpieczny konsument – to JA!” z terenu garnizonu mazowieckiego. Tematem prac konkursowych było szeroko pojęte bezpieczeństwo ekonomiczne młodego konsumenta w realu i w Sieci, zagrożenia związane z zakupami i płatnościami oraz bezpieczeństwem tożsamości konsumenta.
- Mazowiecka grupa SPEED Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierowców, którzy w sposób ewidentny zagrażają bezpieczeństwu.
- Czy wiesz, że? Czy wiesz, że wiele zachowań nagannych społecznie uregulowano w Kodeksie wykroczeń? Cześć II.
- Czy wiesz, że ? Czy wiesz, że wiele zachowań nagannych społecznie uregulowano w Kodeksie wykroczeń? Cześć I.
- By ferie były bezpieczne... Ferie zimowe 2021 wyglądają nieco inaczej niż dotychczas, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie. W całym kraju zimowy wypoczynek trwa do 17 stycznia. Przypominamy o zasadach ich bezpiecznego spędzenia.
- Ferie zimowe, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci Trwająca w Polsce i na świecie pandemia koronawirusa zdezorganizowała wielu z nas życie zawodowe, rodzinne i towarzyskie. Dzieci siedzą w domach, uczą się zdalnie, a rodzice próbują pogodzić pracę z opieką nad nimi. Wydaje się być jak najbardziej zrozumiałe, że rodzice chcieliby zapewnić swoim pociechom nieco atrakcji, szczególnie podczas przerwy zimowej. Z racji panujących ograniczeń (m.in. zamknięte kina, teatry), mają niełatwe zadanie. Warto jednak pamiętać, że wszelkiego rodzaju obostrzenia związane z epidemią mają za zadanie zapewnić nam maksymalne bezpieczeństwo.
- Konkurs plastyczno-filmowy „ŚNIEŻNY DEKALOG” Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.
- Już kilkaset osób postanowiło kupić charytatywny kalendarz przygotowany przez ostrołęckich policjantów i w ten sposób pomóc dzieciom Cały czas można jeszcze kupić przygotowany przez mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce charytatywny kalendarz. Dochód z jego dystrybucji przeznaczony jest na wsparcie rodzin policjantek i policjantów pełniących służbę w Ostrołęce i mających na wychowaniu dzieci niepełnosprawne bądź przewlekle chore. Specjalnie w tym celu został stworzony komitet społeczny „Policjanci - dzieciom policjantów”. Ale warto się pośpieszyć, ponieważ już kilkaset osób zdecydowało się na takie wsparcie.
- Apel o pomoc na rzecz służb ratowniczych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji W wyniku silnego trzęsienia ziemi w środkowej Chorwacji, ponad 40 kilometrów od Zagrzebia zginęło 7 osób, a 28 jest rannych, z czego 6 jest w stanie ciężkim. Chorwackie służby ratownicze przeszukują ruiny zniszczonych miejscowości, aby odnaleźć wszystkie osoby, które pozostają przy życiu.
- Czy wiesz, że? Czy wiesz, że wszystkie działania podejmowane przez policjanta podczas rutynowych czynności są opisane w prawie? Część XIII.
- W Polsce ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 – „to historyczny moment” Naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie Alicja Jakubowska i dyrektor tego szpitala prof. Waldemar Wierzba byli jednymi z pierwszych osób w Polsce, które przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19. Proces szczepień rozpoczął się właśnie nie tylko w całym kraju, także w większości państw UE – to szansa na zwalczenie wirusa i powrót do normalności.
- Czy wiesz, że? Czy wiesz, że istnieje wiele pokojowych form sprzeciwu w sytuacji niezadowolenia z działania Policji?
- Boże Narodzenie na mazowieckich drogach W okresie 24-27 grudnia doszło na Mazowszu do 17 wypadków. Śmierć poniosło 7 osób, a 19 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 48 nietrzeźwych kierujących.
- Życzenia Prezydenta RP Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda skierował list do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy i pracowników Policji z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
- Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
- Życzenia Komendanta Głównego Policji "Składam świąteczne życzenia i dziękuje za niezwykłe poświęcenie i wierne wypełnianie słów roty ślubowania w tym niezwykle trudnym czasie. Żywię również ogromną nadzieję, że zbliżające się święta przebiegną w zdrowiu, spokoju i przyniosą, choć na chwilę wytchnienie od codziennych trosk, a ten szczególny czas doda wszystkim sił i nadziei na nowy, lepszy rok..." - Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk
- Działania mazowieckich policjantów Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, to czas wzmożonego ruchu. Okres, gdy wiele osób wyjeżdża by spotkać się z rodzinami. Mazowieccy policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich lecz konsekwentnie i zdecydowanie będą reagować na wszelkiego rodzaju łamanie prawa.
- Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie Niemal cztery promile alkoholu w organizmie miał 36-letni kierowca, który został zatrzymany na DK-19 w minioną sobotę. Dzięki obywatelskiej postawie jednego z kierowców udało się przerwać niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy. Kierowanie w stanie nietrzeźwości nie zamyka jednak listy przewinień mężczyzny.
- Program 3 Polskiego Radia zaprasza słuchaczy do licytacji na rzecz rodzin poległych policjantów. Blisko 26 tysięcy złotych! Tyle udało się zebrać podczas antenowej odsłony licytacji "Trójka pomaga". Najwięcej - bo niemal 10 tysięcy udało się zebrać za wieczne pióro i złotą broszkę od Pary Prezydenckiej. Za 8 tysięcy złotych wylicytowano koszulkę Roberta Lewandowskiego, a za 5 tysięcy złotych - udział w locie szkoleniowym policyjnym śmigłowcem! Dalsza część licytacji przeniosła się do internetu, na stronę trojkapomaga.pl. Licytować można tam na przykład szkolenia prowadzone przez byłych komandosów czy dzieła sztuki.
Wybierz Strony
- wstecz o 5 <<
- poprzednia <
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- ...
- 41
- dalej o 5 >>
- następna >