Aktualności

Dyżurny uratował mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie

Data publikacji 30.10.2024

Policjant to nie zawód - policjant to służba. Obowiązki funkcjonariuszy wymagają wiele poświęcenia. Przekonał się o tym dyżurny łosickiej komendy asp. szt. Łukasz Gajo, który w trakcie rozmowy telefonicznej powstrzymał mężczyznę, który chciał targnąć się na życie.

W niedzielę (27.10) asp. szt. Łukasz Gajo, który pełnił służbę na stanowisku kierowania łosickiej komendy, otrzymał informację, że mężczyzna przebywający na terenie gminy Stara Kornica chce targnąć się na życie. Zgłaszający dodał, że odległość uniemożliwia szybką reakcję i kontakt z tą osobą. Liczyła się każda minuta. Łosicki dyżurny błyskawiczne podjął działania, ustalając numer telefonu mężczyzny. Policjant nawiązał kontakt z mężczyzną, który był w złym stanie emocjonalnym. Funkcjonariusz podtrzymywał z nim rozmowę, jednocześnie kierując na miejsce policjantów, którzy pod wskazanym przez dyżurnego adresem zastali mężczyznę. Mężczyzną zajęła się później załoga pogotowia ratunkowego.

 

Pamiętajmy, że każdy z nas może kiedyś zetknąć się z osobą, która znajduje się w bardzo złym stanie emocjonalnym. Osobie takiej musimy udzielić wsparcia, które być może uratuje jej życie. Zaproponujmy takiej osobie nawiązanie kontaktu ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie każdej miejscowości znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejskie i gminne ośrodki pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których pracownicy są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

 

- Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym tel. 800 70 2222;

- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży tel. 116 11;

- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych tel. 116 123;

- Antydepresyjny telefon zaufania, tel. 22 484 88 01.

 

mł. asp. Emilia Matejczuk

Powrót na górę strony