Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań – policjanci odnaleźli zdezorientowaną seniorkę

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionej seniorki z Żurawlówki, które prowadzone były przez łosickich policjantów. Funkcjonariusze odnaleźli zdezorientowaną seniorkę. Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz internatów, kobieta bezpiecznie wróciła do swojej rodziny.

W miniony poniedziałek, 16 października po południu, dyżurny łosickiej Policji został powiadomiony o zaginięciu kobiety. Z przekazanych informacji wynikało, seniorka jest osoba zachorowaną i wymaga opieki. Z zawiadomienia wynikało że kobieta wyszła z domu przez okno w godzinach porannych i od kilku godzin nie ma z nią kontaktu.  Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrole Policji.

W miarę upływu czasu, gdy poszukiwania nie przynosiły skutków, policjanci postanowili wykorzystać moc mediów społecznościowych. Opublikowali apel o pomoc w odnalezieniu zaginionej osoby. W krótkim czasie post zdobył popularność a , internauci zaczęli go udostępniać, dzielić się informacjami  i przyłączać do poszukiwań. Dzięki zaangażowaniu tak wielkiej grupy ludzi już na drugi dzień policjanci odnaleźli zdezorientowana seniorkę. Na szczęście kobiecie nic się nie stało i bezpiecznie wróciła do swojej rodziny.

Historia zaginionej kobiety to nie tylko przykład skutecznych działań policji, ale także dowód na siłę, jaką siłę maja media, jak ważna jest współpraca między służbami mundurowymi a lokalnymi społecznościami.  Policja wyraziła ogromna wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w poszukiwaniach, podkreślając, że to dzięki wspólnym wysiłkom  kobieta szczęśliwie wróciła do domu.

Przy tej okazji policjanci przypominają o trwającej kampanii społecznej pod hasłem #JestemTuCZEKAM, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem zaginięć seniorów. Kampania przygotowana została przez Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji oraz Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji przy merytorycznym wsparciu partnerów: Fundacji “ITAKA”- Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenia Alzheimer Polska. W formie materiałów video przygotowano trzy kolejne odsłony kampanii: „Zapobiegaj”, „Działaj”, „Reaguj”. Można się z nich dowiedzieć, co zrobić, aby nie dopuścić do zaginięcia podopiecznego? Gdzie się udać po pomoc? Kogo zaangażować w poszukiwania? A w końcu także, jak rozpoznać w naszym otoczeniu - w parku czy na ulicy, osobę, która sprawia wrażenie zagubionej i może potrzebować naszej pomocy?

 

Autor: mł. asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony