Aktualności

Nie zastosował się do znaku drogowego- pasażer poszukiwany listem gończym trafił w ręce policji

Czujność funkcjonariuszy prewencji po raz kolejny przyniosła wymierny efekt. W wyniku interwencji podjętej wobec kierowcy, który zignorował znak „ ustąp pierwszeństwa”, policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, w którym podróżował mężczyzna poszukiwany Listem Gończym. 28- latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Wczoraj wieczorem, (20.05) podczas patrolu ulic miasta, Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zwrócili uwagę na kierującego pojazdem, który nie zastosował się do znaku „ ustąp pierwszeństwa”. Z uwagi na popełnione wykroczenie, policjanci natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Podczas legitymowania uczestników kontroli, szybko okazało się, że jeden z pasażerów znajduje się w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych potwierdzono, że 28- letni mężczyzna jest osobą poszukiwaną na podstawie listu gończego. Ma do obycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Ta interwencja jest kolejnym dowodem na to, jak duże znaczenie mają działania prewencyjne policjantów. Z pozoru zwykłe wykroczenie drogowe  doprowadziło do zatrzymania osoby ukrywającej się przed wymiarem sprawiedliwości. To także wyraźny sygnał, że Policjanci czuwają, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nad bezpieczeństwem mieszkańców i skutecznie eliminują z przestrzeni publicznej osoby poszukiwane.

 

autor: mł. asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony