Kontrole obozów i kolonii podstawą bezpiecznego wypoczynku - Aktualności - KPP w Łosicach

Aktualności

Kontrole obozów i kolonii podstawą bezpiecznego wypoczynku

Data publikacji 05.07.2019

Policjanci wraz z pracownikami sanepidu kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi wykorzystują każdą okazję aby mówić o bezpieczeństwie nad wodą, na drodze, cyberprzemocy, szkodliwości zażywania dopalaczy oraz promują akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wakacje to taki czas w ciągu roku, kiedy dzieci i młodzież korzystają z różnych form wypoczynku, wyjeżdżają na obozy czy kolonie. Policjanci wraz z pracownikami sanepidu przeprowadzają kontrole ośrodków, obozów oraz pensjonatów, które organizują turnusy dla dzieci i młodzieży, robią wszystko aby w tym okresie nic nie zagrażało młodym wczasowiczom, aby cali i zdrowi powrócili do domów. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach wykorzystują każdą nadarzającą się okazję aby mówić młodzieży o zasadach bezpiecznego zachowania, sposobach unikania zagrożeń i konsekwencjach prawnych niewłaściwych i nieodpowiedzialnych czynów. Rozmawiają również o konsekwencjach karnych posiadania środków odurzających czy dopalaczy i o szkodliwości ich zażywania.

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz działań „Bezpieczne wakacje 2019” policyjny profilaktyk - sierż. szt. Edyta Kowalczyk odwiedziła między innymi dzieci spędzające letni wypoczynek w ramach półkolonii w Szkole Podstawowej w Sarnakach, obozu sportowego w ośrodku wczasowym „Skarpa” w Serpelicach i półkolonii w ośrodku wczasowym „Partner” w Serpelicach, Młodzi wczasowicze otrzymali ulotki tematyczne.

Z uwagi na fakt, że wielu uczestników kolonii i obozów spędza ten czas w ośrodkach nadbużańskich szczególną uwagę należało poświęcić bezpieczeństwu nad wodą, jednak nie tylko podczas przebywania nad Bugiem ale też podczas korzystania z innych akwenów. Ważne jest aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminów oraz znaków ustawionych przy wodzie.

Uczestnicy spotkań przypomnieli sobie również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczne poruszanie się po drogach i sytuacje, w których może dojść do wypadku.

 

 

Opr. mł. asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony