"KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI"- PODSUMOWANIE - Aktualności - KPP w Łosicach

Aktualności

"KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI"- PODSUMOWANIE

Data publikacji 10.07.2019

We wtorek w ramach ogólnopolskich działań „kaskadowy pomiar prędkości” łosiccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na głównych szlakach komunikacyjnych. W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w miniony wtorek (09.07) przeprowadzili działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na drodze DK-19. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Wystawione kaskadowo miejsca statyczne, gdzie funkcjonariusze mierzyli prędkość wyznaczone zostały w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości.  Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty, przeprowadzono 19 kontroli pojazdów, których kierujący w dwunastu przypadkach przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy.

 
Powrót na górę strony