Aktualności

Sprawcy kradzieży rowerów zatrzymani

Data publikacji 26.01.2017

24 stycznia policjanci prewencji odzyskali skradzione dwa rowery jeszcze przed faktem zgłoszeniem ich kradzieży przez właściciela.

W nocy 24 stycznia policjanci prewencji patrolując rejon miasta zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn jadących rowerami, z których jeden na widok radiowozu porzucił rower i uciekł w pola. Drugi z nich został zatrzymany. Okazało się że jest to nietrzeźwy 19 latek z gminy Mordy. Policjanci zabezpieczyli oba rowery w komendzie.
 Następnego dnia do tut. KPP zgłosił się 48 letni mieszkaniec Łosic, który zawiadomił o kradzieży rowerów i piły motorowej. Pokrzywdzony rozpoznał zabezpieczone w nocy rowery jako swoje. Łosiccy policjanci w krótkim czasie ustalili drugiego ze sprawców i podczas przeszukania jego posesji leżącej na terenie gminy Mordy odzyskali skradzioną piłę a sprawca został zatrzymany. Okazał się to 16 latek poszukiwany od listopada 2016 roku w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.  Podczas wykonywania czynności policjanci ustalili, że sprawcy dokonali tej nocy włamań do budynków gospodarczych na trzech posesjach w Łosicach, dokonali kradzieży jeszcze jednego roweru, który z nieznanych przyczyn porzucili. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane i przekazane właścicielom. Nieletni sprawca kradzieży wrócił do ośrodka wychowawczego.

Powrót na górę strony