Bezpieczne Ferie 2020 - Aktualności - KPP w Łosicach

Aktualności

Bezpieczne Ferie 2020

Data publikacji 24.01.2020

Policja prowadzi działania „Bezpieczne ferie”, w ramach których dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować zagrożenia w ruchu drogowym związane z zimowym wypoczynkiem dzieci i młodzieży. Najbliższy weekend będzie szczególny, bowiem do Zakopanego przyjadą turyści, aby kibicować zawodnikom uczestniczącym w rozgrywających się na Wielkiej Krokwi zawodach Pucharu Świata w Skokach Narciarskich.

a drogach należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu związanego zarówno z wyjazdami na ferie, jak też na zawody narciarskie. Spośród tysięcy osób, które wybiorą się na zawody, wiele z nich, jako środek transportu wybierze autobus lub samochód osobowy.

Przypominamy podróżnym, że podczas działań „Bezpieczne ferie” policjanci zwracają szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych, a także na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagaży, czas pracy kierowców (w przypadku przewozów autobusowych). Sprawdzają też stan trzeźwości kierujących.

W ten weekend kończą się ferie w województwie: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, a rozpoczną się w kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Natomiast dzieci i młodzież z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego czeka jeszcze tydzień wypoczynku, ferie skończą się dla nich w następny weekend.

Przypominamy również, aby nie tamować i nie utrudniać ruchu na drodze innym uczestnikom. Kierujący pojazdem powinien jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni oraz nie zajmować więcej niż jednego pasa ruchu.

Pamiętajmy - dla każdego jest miejsce na drodze! Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(BRD KGP)

Powrót na górę strony