Nowy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu - Aktualności - KPP w Łosicach

Aktualności

Nowy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu

Data publikacji 21.04.2020

Podinsp. Piotr Janik pełni od dzisiaj obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. Pokieruje pionem kryminalnym garnizonu mazowieckiego Policji. Zastąpił na tym stanowisku podinsp. Sebastiana Strzeżka, który kilka dni temu odszedł na emeryturę.

Nowego Zastępcę przywitał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Michał Ledzion, życząc mu samych sukcesów w nowym miejscu pełnienia służby.

Podinsp. Piotr Janik urodził się w 1975 roku w Kielcach. Służbę w Policji rozpoczął w roku 1995. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach. Od początku kariery związany z pionem kryminalnym. W latach 1995-97 pełnił służbę w Komendzie Stołecznej Policji, a następnie w Komendzie Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Od roku 2008 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Kryminalnego KMP w Kielcach, a w 2013 roku - obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku-Kamiennej, gdzie sprawował nadzór nad pionem kryminalnym. W roku 2014 został powołany na stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Kielcach. Od października 2017 roku - Dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

W latach 2019-2020 - wykładowca stowarzyszony w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Odznaczony Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant, Policyjną Odznaką Zasługi im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego".

Powrót na górę strony