Każdy wypadek to tragedia całych rodzin - Aktualności - KPP w Łosicach

Aktualności

Każdy wypadek to tragedia całych rodzin

Data publikacji 27.04.2020

Z uwagi na sytuację jaka panuje w naszym kraju zauważyliśmy mniejszy ruch na naszych drogach. Niestety tylko w ostatni weekend na mazowieckich drogach doszło do kilku tragicznych wypadków. To pokazuje, jak niewiele potrzeba, by doszło do nieszczęścia. Brawura, brak wyobraźni i nadmierna, zupełnie niedostosowana do panujących na drodze warunków prędkość, to główne z przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie osoba kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka. Cierpienie dotyka rodzinę i przyjaciół zmarłego.

Ku przestrodze opisujemy kilka zdarzeń, które wydarzyły się w ostatni weekend na mazowieckich drogach.

Do tragedii doszło w piątek rano, na terenie powiatu pułtuskiego, w miejscowości Skłudy. Według policyjnych ustaleń, 29-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze drogi po czym uderzył w betonowy przepust a następnie kilkukrotnie dachował, pomimo podjętej reanimacji w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia, doszło w miejscowości Ługi w powiecie mławskim w piątek w nocy. 20-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego kierując osobowym BMW, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wypadł z drogi, uderzył w ogrodzenie posesji i dachował. Pasażer pojazdu 21-letni mieszkaniec powiatu mławskiego pomimo przeprowadzonej reanimacji poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierujący oraz drugi 17-letni pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Tragiczny wypadek miał miejsce w niedzielę, w miejscowości Jazgarka, w powiecie ostrołęckim. Kierujący osobowym audi 23-letni mieszkaniec powiat ostrołęckiego z nieustalonych przyczyn wypadł na łuku z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu zginął kierujący, dwie 22-letnie pasażerki, natomiast trzeci 22-letni pasażer w stanie ciężkim został zabrany do szpitala.

Tych zaledwie kilka zdarzeń rzuca obraz jak niewiele potrzeba, by doszło do tragedii młodych osób. Dlatego policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o więcej wyobraźni i poszanowania przepisów. Kierujących prosimy o dostosowywanie prędkości do warunków na drodze. Pieszych o więcej zdrowego rozsądku i wyobraźni podczas korzystania z dróg, a najważniejsze to pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i że każdy z nas cało i bezpiecznie chce dotrzeć do celu.


 

ZP KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony