Policjantka na wolnym zatrzymała nietrzeźwego kierującego - Aktualności - KPP w Łosicach

Aktualności

Policjantka na wolnym zatrzymała nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 12.05.2020

Policjantka z Wydziału Kryminalnego łosickiej komendy będąc po służbie zatrzymała pijanego kierowcę. 51-letni mężczyzna kierował motorowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie wybrał się do oddalonego o kilka kilometrów sklepu. Dzięki reakcji funkcjonariuszki nie doszło do tragedii na drodze.

Do zatrzymania doszło w Hruszniewie na terenie gm. Platerów. Policjantka z łosickiej komendy, jadąc swoim samochodem zwróciła uwagę na skuter, którego kierujący miał wyraźny problem z utrzymaniem toru jazdy, co wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Kierujący jechał slalomem, wielokrotnie zajeżdżając drogę policjantce, po czym przejeżdżając tuż przed maską pojazdu zjechał na parking przy sklepie. Funkcjonariuszka również się zatrzymała, wyłączyła silnik motoroweru i zabrała kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Mimo, że zachowanie kierującego stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, to jednak awanturował się aż do chwili, gdy funkcjonariuszka poinformowała go o wezwaniu patrolu policji. Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi z łosickiej komendy, potwierdzili podejrzenia policjantki. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas interwencji mężczyzna był arogancki.

Apelujemy do kierowców, aby nie prowadzili swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Taka jazda zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości i prawidłowego podejmowania decyzji za kierownicą.

Autor: mł. asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony