Mieszkańcy powiatu łosickiego podziękowali policjantom - Aktualności - KPP w Łosicach

Aktualności

Mieszkańcy powiatu łosickiego podziękowali policjantom

Data publikacji 21.05.2020

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łosicach, insp. Dariusza Borkowskiego wpłynęły podziękowania dla dzielnicowych z terenu gminy Sarnaki oraz miasta i gminy Łosice.

W liście skierowanym do szefa łosickich policjantów kobieta wyraziła wdzięczność za pomoc, jaką otrzymała od dzielnicowego gminy Sarnaki, mł. asp. Piotra Wróbla, który wykazał się empatią, właściwie i sprawnie zareagował w sytuacji zagrożenia. Komendanta odwiedził również osobiście jeden z mieszkańców, który mimo, że został ukarany mandatem za popełnione wykroczenie, to jednak pochwalił właściwą postawę, wysoką kulturę osobistą i zaangażowanie policjantów. W ocenie mężczyzny, sierż. szt. Tomasz Niedźwiedź i st. sierż. Krzysztof Godun wykazali się profesjonalizmem, gdyż nie skupili się jedynie na konsekwencjach karnych popełnionego wykroczenia ale służyli pomocą i dobrą radą.

„(…) Pragnę na Pańskie ręce złożyć podziękowania za pomoc, jaką otrzymałam od Pańskich Pracowników, w trudnej sytuacji życiowej. Wezwany na interwencję (…) patrol (…) działał zdecydowanie, dyskretnie, a co najważniejsze - skutecznie. (…) Nadmieniam, iż z podobnym profesjonalizmem Pracowników Komendy Powiatowej Policji w Łosicach spotkałam się już wcześniej, (…) również wykazali się empatią i właściwą oceną sytuacji. Zdaję sobie sprawę, że często pochłonięci codziennymi problemami, chętniej krytykujemy niż chwalimy, jednak jestem przekonana, że powinniśmy promować właściwe postawy. Uważam, że przedstawione przeze mnie sytuacje świadczą o dobrej pracy Komendy Powiatowej w Łosicach, dlatego składam wyrazy uznania i jeszcze raz serdecznie dziękuję (…)”

To tylko fragment otrzymanego listu, jednak każda sytuacja, każde dobre słowo, którym mieszkańcy doceniają trudną policyjną pracę, jest dla funkcjonariuszy bardzo istotnym wsparciem w codziennej służbie.

Autor: mł. asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony