Zabezpiecz mieszkanie przed wyjazdem na urlop - Aktualności - KPP w Łosicach

Aktualności

Zabezpiecz mieszkanie przed wyjazdem na urlop

Data publikacji 23.06.2020

Nadchodzi czas wyjazdów wakacyjnych więc aby urlop był udany i dobrze wspominany zadbajmy o właściwe zabezpieczenie naszego domu czy mieszkania, abyśmy po powrocie nie zastali przykrej niespodzianki. Gdy my wypoczywamy, dla włamywaczy jest to czas żniw.

Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie osoby zaufanej, która zaopiekuje się naszym mieszkaniem czy domem. Pozostawmy życzliwemu sąsiadowi lub członkowi rodziny klucze aby w ciągu dnia otwierał okna, wieczorem zapalał światło, wyciągał korespondencję ze skrzynki pocztowej, usuwał pozostawione ulotki reklamowe. Nie pozostawiajmy kluczy w „umówionym miejscu” – pod wycieraczką, w doniczce, itp.

Warto porozmawiać z sąsiadami o zasadach bezpieczeństwa, poprosić o „sąsiedzką czujność” i opiekę nad pozostawionym dobytkiem. Jeśli pod nieobecność sąsiada cokolwiek wzbudzi nasze podejrzenia, niepokojący hałas, obca osoba dziwnie zachowująca się na klatce schodowej, na posesji, na parkingu – natychmiast poinformujmy o tym Policję.  

Wykorzystajmy techniczne środki zabezpieczenia mieszkania - solidne, patentowe i atestowane zamki w drzwiach, zabezpieczenia przeciwwyważeniowe, blokady klamek okiennych, czy w przypadku domów jednorodzinnych i mieszkań parterowych rolety antywłamaniowe, okratowanie okien piwnicznych. Należy pamiętać, że włamywacze unikają miejsc oświetlonych, gdzie są widoczni przez osoby postronne – zadbajmy o dobre oświetlenie terenu. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu garażu i pomieszczeń gospodarczych oraz zakręceniu zaworów z wodą i gazem. Rozważmy zabezpieczenie gotówki na koncie i cennych przedmiotów w bankowym depozycie.

Media społecznościowe są doskonałym źródłem informacji dla złodzieja – zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie.

Właściwe zabezpieczenie naszego dobytku pomoże uniknąć przykrych niespodzianek, a przecież z wakacji chcemy zachować tylko pozytywne wspomnienia!

 

mł. asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony