Nietrzeźwi kierowcy eliminowani z ruchu - Aktualności - KPP w Łosicach

Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy eliminowani z ruchu

Data publikacji 30.06.2020

Nie ma tolerancji łosickich policjantów dla pijanych kierowców. Funkcjonariusze wiedzą doskonale, że nietrzeźwi kierujący, niezależnie od rodzaju prowadzonego pojazdu, to potencjalni sprawcy niebezpiecznych zdarzeń na drodze, niejednokrotnie tragicznych w skutkach dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo policyjnych apeli, ostrzeżeń i informacji o konsekwencjach jazdy po alkoholu, kierowcy nadal dają sobie przyzwolenie na łamanie przepisów. Jednak ze strony łosickich policjantów nie należy spodziewać się tolerancji dla takiego zachowania.

10 czerwca łosiccy dzielnicowi zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem, który jechał w Olszance bez kasku ochronnego, nie miał włączonych świateł. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,63 promila alkoholu w organizmie.

Drugiego nietrzeźwego kierującego dzielnicowi kontrolowali 22 czerwca w miejscowości Szydłówka. 33-letni kierujący ciągnikiem rolniczym nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem a badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Kolejnym nietrzeźwym kierowcą okazał się 70-latek, jadący Citroenem, ujawniony przez policjantów ogniwa patrolowo – interwencyjnego 22 czerwca w Niemojkach, od którego pobrano krew do badania.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo, którym jest kierowanie w stanie nietrzeźwości, zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności i zakazem prowadzenia pojazdów.

Apelujemy ponownie do kierowców, aby nie prowadzili swoich pojazdów pod wpływem alkoholu! Decydując się na kierowanie pojazdem po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu kierowca jest potencjalnym sprawcą zdarzenia, niejednokrotnie tragicznego w skutkach dla innych uczestników ruchu drogowego!

 

 

mł. asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony