Kierowco! Nie polujemy na zebrach - Aktualności - KPP w Łosicach

Aktualności

Kierowco! Nie polujemy na zebrach

Data publikacji 15.09.2021

Łosiccy policjanci spotykają się z dziećmi w ramach kampanii pn. „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych. Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Łosicach przypomniały sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i przejść na drugą stronę ulicy.

Hasło tej kampanii ma na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Akcja jest również częścią programu profilaktycznego „ B&N” czyli „ B jak bezpieczny, N jak niechroniony” .

W środę przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Łosicach, z uśmiechem zaangażowały się w spotkanie z policjantem ruchu drogowego, przypomniały sobie zasady obowiązujące pieszego podczas poruszania się po drodze, otrzymały elementy odblaskowe i okolicznościowe ulotki.

Wspólne zdjęcie wymownie pokazuje hasło: „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” i przypomina kierowcom o obowiązkach jakie mają podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych.

To wspólny apel dzieci i policjantów do kierowców, o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony