Aktualności

Dostałeś SMS o odłączeniu energii elektrycznej? Policjanci ostrzegają, to może być oszustwo!

Data publikacji 25.03.2022

Oszuści atakują używając różnych metod. Podszywając się pod dostawcę energii wysyłają sms z informacją o konieczności zapłaty zaległości, pod groźbą odłączenia prądu. Wejście w załączony link może spowodować utratę pieniędzy.

Wielokrotnie informowaliśmy o wielu metodach stosowanych przez oszustów. Tym razem przestrzegamy przed oszustwem, które może spotkać każdego. Przestępcy podszywając się pod dostawcę energii elektrycznej wysyłają do użytkowników wiadomość sms, w którym informują o zaległościach w opłatach za prąd. Nieuregulowanie tej kwoty w podanym terminie ma spowodować odłączenie energii elektrycznej. W wiadomości podany jest link, umożliwiający dokonanie „opłaty”.

Bardzo ważne jest, żebyśmy nie robili niczego nieostrożnie i w pośpiechu. Zanim dokonamy płatności powinniśmy zastanowić się, czy opisana w wiadomości informacja jest prawdziwa. Nigdy też nie wchodźmy w otrzymane linki, ponieważ służą do przekierowania na fałszywe strony banków, łudząco podobne do tych, z których na co dzień korzystamy. Podczas każdego logowania bądźmy wyjątkowo ostrożni, ostrzegajmy też naszych bliskich i znajomych, aby nie paść ofiarą oszusta i nie stracić pieniędzy czy danych osobowych.

 

autor: asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony