Aktualności

UWAGA NA ZWIERZĘTA LEŚNE

Koniec lata, jesień, to czas, w którym dziko żyjące zwierzęta migrują pokonując wiele kilometrów w poszukiwaniu pożywienia. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w podróży.

W okolicach lasów, pól, łąk, na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta, które mogą być przyczyną wypadków, w tym niestety tych najpoważniejszych. Zmniejszenie prędkości z pewnością pomoże nam na uniknięcie tego rodzaju zdarzeń, bądź też zminimalizowanie ich negatywnych skutków.

O tym, że w każdej chwili na drodze może pojawić się dzikie zwierzę przekonała się w miniony weekend 28-letnia mieszkanka Łosic. Podróżując drogą krajową nr 19 w okolicy miejscowości Mszanna (gmina Olszanka) nie spodziewała się, że nagle wprost pod jej peugeota wtargnie żubr. Kierującej ani 54-letniemu pasażerowi nic się nie stało, jednak zwierzę padło na miejscu.

 

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży przez tereny leśne, zwłaszcza po zmroku i przed świtem, ponieważ właśnie wtedy migracja dzikich zwierząt się nasila.

 

 

asp. Nina Zaniewicz

fot. PSP w Łosicach

 

Powrót na górę strony