Aktualności

„Bezpieczny przedszkolak powiatu łosickiego” – spotkanie z policjantami

O tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą to wiodące tematy podczas spotkań z przedszkolakami. Policjantka ds. profilaktyki oraz dzielnicowi odwiedzili Samorządowe Przedszkole w Platerowie rozmawiając z najmłodszymi o ich bezpieczeństwie.

Maluchy zawsze z entuzjazmem witają policjantów, którzy w trosce o ich bezpieczeństwo, podczas spotkań z nimi przypominają, jak należy się zachować w przedszkolu, na placu zabaw czy drodze, aby nic złego im się nie przytrafiło. Poznali również zasady bezpieczeństwa w domu.

W miniony czwartek, policjanci z Łosic zawitali do przedszkolaków uczęszczających do Samorządowego Przedszkola w Platerowie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały mundurowych, którzy opowiadali o zachowaniu na drodze przypominając im podstawowe zasady bezpieczeństwa. Nie zabrakło również informacji o tym, jak należy się zachować w kontakcie z osobą nieznajomą i gdzie zwrócić się o pomoc. Podczas spotkań najmłodsi z zaciekawieniem dopytywali policjantów o ich pracę, oglądając przy tym ich wyposażenie do służby. Jednak, z relacji maluchów, największą atrakcją był policyjny radiowóz oraz fakt, że mogli zasiąść za jego kierownicą Nie brakowało chętnych do pamiątkowych zdjęć.

mł. asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony