Aktualności

Jechał 115 km/h w obszarze zabudowanym, został zatrzymany przez łosickich policjantów

Data publikacji 29.05.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łosicach kontrolowali stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości na terenie powiatu łosickiego. Po godzinie 11.00 dokonali pomiaru kierującego osobowym AUDI, który jechał 115km/h w miejscu, gdzie znaki ograniczają prędkość do 50 km/h.

Wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. W najgorszym razie niestosowanie się do ograniczeń prędkości może doprowadzić do kolizji, czy właśnie wypadku, a w najlepszym do spotkania z mundurowymi.

Tak jak to było na drodze w miejscowości Biduga po godzinie 11.00, gdzie mundurowi z drogówki zauważyli dynamicznie przemieszczającego się kierującego osobowym AUDI. Policjanci, dysponując ręcznym miernikiem, dokonali pomiaru prędkości kierującego. Na wyświetlaczu urządzenia pokazała się wartość ponad dwukrotnie wyższa niż dozwolona w tym miejscu. 32-latek na ograniczeniu do 50 km/h pędził 115 kilometrów.

Mundurowi przerwali tę niebezpieczną jazdę i już po chwili rozmawiali z kierującym. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący nie tylko przekroczył dopuszczalną prędkość, ale posiada również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód, którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Z uwagi na fakt, że mężczyzna w sposób rażący złamał przepisy drogowe, policjanci skierowali jego sprawę do sądu. Nieodpowiedzialna jazda będzie go słono kosztowała. 32-latkowi grozi grzywna do 2000 tysięcy złotych i 14 punktów karnych. Natomiast za złamanie zakazów grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z odpowiedzialnością za jazdę samochodem bez aktualnego przeglądu technicznego.

 

 

 

mł. asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony