Aktualności

W DWA DNI ZATRZYMALI 5 OSÓB

Łosiccy kryminalni tylko przez dwa dni zatrzymali 5 poszukiwanych osób. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwa jeden z nich, chcąc uniknąć kary ukrył się w szafie. Osoby te dopuściły się różnych przestępstw, a m.in. rozboju, włamania, przestępstw skarbowych oraz narkotykowych. Wszystkie zatrzymane osoby poszukiwane były nakazami doprowadzenia.

 

Do policjantów z Łosic każdego dnia wpływają kolejne nakazy, doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest ustalenie miejsca pobytu tych osób i ich skuteczne zatrzymanie. W niektórych przypadkach jest to ciężka praca, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi. Policjanci korzystają ze wszystkich możliwych źródeł informacji o takich osobach. Większość z nich w końcu wpada w ręce funkcjonariuszy.

 

Przekonało się o tym pięciu poszukiwanych mężczyzn mieszkańców naszego powiatu zatrzymanych w ciągu dwóch dni na terenie powiatu łosickiego. 5 osób poszukiwanych było do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Najstarszy z zatrzymanych miał 53 lata, natomiast najmłodszy 28 lat.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce we wtorek (6 czerwca) we wczesnych godzinach porannych Policjanci w toku pracy operacyjnej ustalili, gdzie przebywają poszukiwani; 28-letni mieszkaniec gminy Platerów oraz 43 – letni mieszkaniec gminy Huszlew. Ustalenia okazały się trafione, mężczyźni zostali zatrzymani i przetransportowani do zakładu karnego, gdzie, pierwszy z nich spędzi 2 lata kary pozbawienia wolności zaś drugi na wolność wyjdzie po 6 miesiącach.

Do kolejny zatrzymań doszło w środę (7 czerwca) 36 – letni mieszkaniec gminy Huszlew, został zatrzymany przez funkcjonariuszy w miejscu zamieszkania. W trakcie przeszukania, uwagę policjantów zwróciła szafa, jak się po chwili okazało słusznie. Wewnątrz schował się poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany i tego samego dnia przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 7 miesięcy. Dwóch kolejnych zatrzymanych to mieszkańcy gmin Stara Kornica i gminy Łosice. Mężczyźni uwolnili się od obycia kary pozbawienia wolności poprzez wpłacenie zaległej grzywny.

 

Nieuchronność kary oznacza, że nie da się jej uniknąć, można ją jedynie odwlec w czasie.

 

Przypominamy!

Kto pomaga sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Powrót na górę strony