Aktualności

UWAGA! Planowany protest rolników przyniesie utrudnienia na drogach powiatu łosickiego

W dniach od 6 do 13 marca na terenie powiatu Łosickiego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie przyniesie utrudnienia na drogach DK 19 oraz DW 2007 i DW 2045. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łosicach informują, że od 6 do 13 marca do 2024 roku odbędzie się planowany protest rolników, który przyniesie utrudnienia na drogach powiatu łosickiego gmina Sarnaki. Wyruszając w trasę, powinniśmy uwzględnić dłuższy niż zwykle czas dojazdu lub znaleźć drogi alternatywne.
Rozpoczęcie protestu przewidziane jest na dzień 6 marca br., od godz. 10.00. Uczestnicy zgromadzenia na terenie naszego powiatu przewidują punkt blokadowy na skrzyżowaniu dróg DK-19 i dróg powiatowych 2007W i 2045W w miejscowości Kózki. Zakończenie protestu przewidziane jest na godz. 16:00 13 marca.

Osoby dojeżdżające do pracy w Powiecie Siemiatyckim będą przepuszczane od strony Bindugi oraz Bużki w godzinach 5:00 - 8:00 (1 godzina blokady i 5 min przejazdu w jedną oraz 5 min przejazdu w druga stronę). W godzinach 8:00 – 5:00 przejazd nie będzie możliwy.
Pozostały ruch będzie kierowany wahadłowo (2 godziny blokady i 5 min przejazdu w jedną oraz 5 min przejazdu w druga stronę). Przejazd będzie również umożliwiony autobusom szkolnym i pojazdom uprzywilejowanym.


W związku z planowanymi utrudnieniami łosiccy policjanci proponują skorzystać z tras alternatywnych:

dla DK19 zalecany jest objazd dla pojazdów ciężarowych przez Sarnaki- Łosice- Międzyrzec Podlaski następnie DK2 Siedlce- Sokołów Podlaski następnie na DW 62, która prowadzi do miejscowości Repki- Tonkiele- Drohiczyn, co umożliwia powrót na DK 19 lub:

Sarnaki- Konstantynów – Biała Podlaska- Międzyrzec Podlaski, następnie DK2 Siedlce- Sokołów Podlaski, następnie na DW 62, która prowadzi do miejscowości Repki- Tonkiele- Drohiczyn, co umożliwia powrót na DK 19 


Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń policjantów.
Zachęcamy również do monitorowania lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją panującą tego dnia na drogach powiatu.

 

mł. asp. Weronika Wujek

 

Powrót na górę strony