Aktualności

Bezpieczne Przedszkolaki powiatu Łosickiego spotkanie profilaktyczne

W minionym tygodniu w przedszkolu Samorządowym w Platerowie odbyło się niezwykłe spotkanie z funkcjonariuszką policji, poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa dla najmłodszych. Pod hasłem "Bezpieczny Przedszkolak", dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu oraz jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia.

Policjantka podkreślała, że zabawa na świeżym powietrzu jest nie tylko przyjemna, ale także wymaga rozwagi i świadomości zagrożeń. W trakcie spotkania omówiono, na co zwracać uwagę podczas zabawy na placu zabaw oraz w parku, jak bezpiecznie korzystać z dróg i co robić w sytuacji, gdy ktoś się zgubi.

Ważną częścią spotkania były również filmy edukacyjne, specjalnie przygotowane dla najmłodszych. Jednym z nich był "Bezpieczny z Szymonem", który ukazywał przygody sympatycznego bohatera w różnych sytuacjach zagrożenia, ucząc jednocześnie dzieci, jak reagować w podobnych sytuacjach.

Kolejnym filmem, który zwrócił uwagę maluchów, był "Bezpieczna Droga z Radami Spongeboba". Przygody ulubionego gąbki nie tylko dostarczyły dzieciom radości, ale przede wszystkim przekazały praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz reagowania w sytuacjach niebezpiecznych.

Spotkanie z policją nie tylko przyczyniło się do zwiększenia świadomości bezpieczeństwa wśród najmłodszych, ale także pokazało, jak ważną rolę pełnią funkcjonariusze w edukacji społecznej. Dzieci z uśmiechami na twarzach i nową wiedzą, jak być bezpiecznymi zarówno na placu zabaw, jak i na drodze pożegnały mł.asp. Katarzynę Wawrzyszczuk.

 

mł. asp. Weronika Wujek

 

Powrót na górę strony