Aktualności

Zderzenie z łosiem w Horoszkach Małych w gminie Sarnaki

Dzisiaj (15.03) w godzinach wieczornych na terenie gm. Sarnaki doszło do poważnie wyglądającej kolizji. Kierująca mazdą jadąc drogą relacji Sarnaki- Konstantynów w miejscowości Horoszki Małe uderzyła w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. 41 – letnia kobieta z obrażeniami ciała, została przewieziona do szpitala. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, gdzie dzikie zwierzęta mogą przekraczać jezdnię!

Do zdarzenia doszło dziś tuż po godzinie 18 w Horoszkach Małych w gminie Sarnaki.  Dyżurny łosickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się pojazdu z łosiem. Na miejsce pojechali policjanci wraz ze służbami ratowniczymi. Jak ustalili mundurowi, kierującam osobową mazdą,  mieszkanka Siemiatycz, jadąc drogą relacji Sarnaki - Konstantynów uderzyła w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. W wyniku zderzenia kobieta utraciła panowanie nad pojazdem i zjechała na pobocze. 41-latka jechała sama. Z niegroźnymi obrażeniami ciała, została przewieziona do szpitala. Zwierzę zginęło na miejscu.

Apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze. Kiedy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól, na drogę może nagle wybiec dziko żyjące zwierzę, dlatego zachowajmy szczególną ostrożność, zwolnijmy, aby mieć możliwość szybkiej, odpowiedniej reakcji. Zwracajmy również uwagę na znaki ostrzegawcze, które informują nas o zagrożeniach.

 

mł. asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony