Aktualności

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024

Wczoraj (26 marca) w Szkole Podstawowej w Starej Kornicy odbyły się powiatowe eliminacje XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięło dziesięć drużyn, podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy sprawdzające znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. Najlepsze drużyny będą reprezentować nasz powiat w dalszych etapach.

Uczniowie szkół podstawowych powiatu łosickiego mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem tegorocznego turnieju była Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach. W powiatowych eliminacjach brały udział:

  • 4 drużyn w kategorii wiekowej „10-12 lat”: Szkoła Podstawowa w Huszlewie, Szkoła Podstawowa w Sarnakach, Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach
  • 6 drużyny w kategorii ,,powyżej 12 lat”: Szkoła Podstawowa w Mostowie, Szkoła Podstawowa w Szpakach, Szkoła Podstawowa w Sarnakach, Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy, Szkoła Podstawowa w Huszlewie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach

 

Uczniowie mieli do rozwiązania test, który zawierał 25 pytań związanych z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz 10 zagadnień polegających na ustaleniu kolejności przejazdu przez skrzyżowaniu.

Zwycięzcami w I grupie wiekowej zostali;

I miejsce drużyna Szkoły Podstawowej w Sarnakach

II miejsce drużyna Szkoła Podstawowa w Huszlewie,

III miejsce drużyna Szkoły Podstawowej w Starej Kornicy.

Zwycięzcami w II grupie wiekowej zostało;

I miejsce drużyna Szkoły Podstawowej w Huszlewie

II miejsce drużyna Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy

III miejsce drużyna Szkoły Podstawowej w Sarnakach

 

Najlepszy zawodnik w I grupie egzekwo Julia Mateuszuk, Żaneta Wójcicka

Najlepszy zawodnik w II grupie Milena Głuszczak

 

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności będą dobrze wykorzystywane na drogach. Zwycięzcom życzymy powodzenia w eliminacjach rejonowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbędą się w Zbuczynie.

 

 

mł. asp. Weronika Wujek

 

Powrót na górę strony