Aktualności

Straciła panowanie nad autem – pojazd dachował.

W okolicach Huszlewa 42-letnia kierująca samochodem osobowym nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, co spowodowało utratę kontroli nad pojazdem i jego dachowanie. Autem podróżowały dwie osoby, które z obrażeniami trafiły do szpitala. Apelujemy do kierowców o bezpieczną i ostrożną jazdę!

W miniony poniedziałek około godziny 14:30 dyżurny łosickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w pobliżu Huszlewa. Ze wstępnych ustaleń policjantów zadysponowanych do obsługi wypadku wynikało, że kierująca osobowym chevroletem, jadąc w kierunku Kownat, nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. W samochodzie podróżowała 42-letnia kobieta i jej 14-letni syn. Ze względu na uszkodzenia pojazdu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ruchu drogowego, grupa zdarzeniowa wraz z technikiem kryminalistyki, strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca i jej 14-letni syn, obydwoje zostali przetransportowani do szpitala. Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną i ostrożną jazdę. Śliska nawierzchnia oraz oślepiające słońce sprawiają, że droga hamowania znacznie się wydłuża. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na mokrej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji czy wypadku. Dostosujmy więc prędkość do warunków drogowych.

Pamiętajmy, że w dużej mierze bezpieczeństwo zależy od nas samych.

 

 

mł. asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony