Aktualności

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU NA DROGACH POWIATU ŁOSICKIEGO

Jak co roku w czasie Wielkanocy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach zaangażowani byli w działania „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2024". Uwaga policjantów skierowana była szczególnie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na drogach powiatu łosickiego nie doszło do żadnego wypadku, który pociągnąłby za sobą ofiary śmiertelne, odnotowano natomiast dwie kolizje oraz zatrzymano jednego, nietrzeźwego, kierującego.

Od piątku do poniedziałku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach brali udział w zabezpieczeniu tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Do podstawowych zadań w tym okresie należało między innymi zapewnienie bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez teren powiatu łosickiego.

Podsumowując zakończone działania na terenie powiatu łosickiego, miały miejsce dwie kolizje, w których uczestnicy odnieśli niegroźne obrażenia. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego powodującego poważne obrażenia ciała lub śmierć kierowców lub pasażerów.

Policjanci w czasie trwania akcji w zatrzymali jednego, kierującego, znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany w Wielkanocy Poniedziałek (1 kwietnia). Kierującym okazał się mieszkaniec gminy Platerów, który wsiadł za kierownicę forda. Badanie, któremu został poddany wykazało 1,14 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Większość kierowców stosowała się do przepisów dotyczących prędkości jazdy. Jednak w 16 przypadkach policjanci WRD interweniowali wobec kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością.

Na ogólną ocenę bezpieczeństwa podczas świąt wpłynęło także spokojne świętowanie Wielkanocy oraz „lanego poniedziałku”, podczas którego odnotowano tylko jeden przypadek nieodpowiedniego zachowania. W trakcie długiego weekendu świątecznego nie odnotowano naruszeń związanych z zakłóceniem porządku publicznego.

 

 

mł. asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony