O bezpieczeństwie przed wakacjami podczas rodzinnego pikniku w Rzewniu
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Różanie, odpowiedzialni za teren gmin Różan, Rzewnie i Młynarze, uczestniczyli w rodzinnym pikniku zorganizowanym w Przedszkolu Samorządowym w Rzewniu. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów z dziećmi oraz ich rodzicami na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.
Policjanci prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”, przypominając najmłodszym o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Szczególną uwagę zwrócono na odpowiedzialne zachowania nad wodą. Funkcjonariusze podkreślali, że należy korzystać wyłącznie z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk, stosować się do poleceń ratowników oraz nigdy nie wchodzić do wody bez opieki osób dorosłych.
Podczas spotkania nie zabrakło również rozmów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzielnicowi przypominali dzieciom o konieczności korzystania z przejść dla pieszych, noszenia elementów odblaskowych oraz przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się rowerem, hulajnogą czy motorowerem.
Rodzicom zwracano uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach oraz dawania najmłodszym dobrego przykładu swoim zachowaniem na drodze.
Dzieci miały okazję zadawać pytania policjantom, obejrzeć wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie oraz dowiedzieć się więcej o pracy Policji. Takie spotkania to nie tylko okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim możliwość przekazania najmłodszym wiedzy, która może pomóc im bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.
kom. Monika Winnik