Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa 2020 rok

Data publikacji 13.01.2021

Od początku istnienia Mapy otrzymaliśmy od Państwa 1738 zgłoszeń. W roku 2020 takich zgłoszeń było 361. Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy i cieszymy się, że mieszkańcy powiatu makowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.

Od momentu powstania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa tj. od 20 września 2016 roku wpłynęło do nas 1738 zgłoszenia. W roku 2020 otrzymaliśmy od Państwa 361 zgłoszeń. Z tego wynika, że mieszkańcy powiatu makowskiego bardzo chętnie korzystają z tego narzędzia, co nas bardzo cieszy. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczania dozwolonej prędkości (90), nieprawidłowego parkowania (76) i nieprawidłowej infrastruktury (18). Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach publicznych (75), grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją (19), a także  dzikich wysypisk śmieci (17). 

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a dzielnicowi tworząc plany działań priorytetowych eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych.


Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową makowskiej komendy pod adresem http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wma/ lub też wpisać w wyszukiwarkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki policji.

Pamiętajmy, że z mapy należy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.


mł.asp. Katarzyna Ruszczyńska

Powrót na górę strony