Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczenia korzyści majątkowej

Data publikacji 19.04.2021

Nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję drogową i próbował przekupić policjantów z grupy Speed.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę o godz. 18:00 w miejscowości Dzierżanowo. Dyżurny makowskiej policji otrzymał zgłoszenie od ratowników medycznych, którzy jadąc drogą krajowa nr 57 zauważyli auto w rowie. Zatrzymali się, by udzielić pomocy medycznej siedzącemu na fotelu kierowcy mężczyźnie. Jak się szybko okazało mężczyzna był pod działaniem alkoholu, a w stosunku do ratowników medycznych agresywny.  

Na miejscu policjanci ruchu drogowego z grupy Speed ustalili, że kierujący skodą to 25 letni mieszkaniec pow. pułtuskiego, który jechał z Pułtuska w kierunku Makowa Mazowieckiego. Na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Badanie trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Podczas wykonywania czynności służbowych 25 latek zaproponował interweniującym policjantom łapówkę w postaci wczasów nad morzem i 10 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna od razu został zatrzymany. Teraz odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale też obietnicę wręczenia policjantom korzyści majątkowej. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony