Aktualności

Podsumowanie Debaty w Karniewie

Data publikacji 10.06.2022

8 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Karniewo odbyła się Debata Społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”.

W spotkaniu udział wzięli władze gminy Karniewo, funkcjonariusze makowskiej policji oraz mieszkańcy gminy Karniewo.  Jako pierwszy głos zabrał Wójt Gminy Karniewo Michał Jasiński dziękując makowskiej policji za zorganizowanie tego spotkania, a mieszkańcom gminy Karniewo za przybycie na nie. Dodał, że bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania jest bardzo ważne i każdy z nas może mieć na nie wpływ.  Następnie Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Makowie Maz. nadkom. Marcin Czyżewski przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu makowskiego i gminy Karniewo, skalę przestępczości i zagrożenie w ruchu drogowym na terenie powiatu i gminy Karniewo.

Druga część spotkania przeznaczona była na dyskusję, w czasie której głos zabrali uczestnicy debaty.  Poruszono między innymi problem bezpieczeństwa na terenie gminy i otworzenia Posterunku Policji w Karniewie. W trakcie debaty dużo uwagi poświęcono  bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mieszkańcy wskazali miejsca w których istnieją zagrożenia drogowe i przedstawili swoje propozycje zmian. Mówiono również o bezpieczeństwie w sieci i przestrzegano jak nie paść ofiarą takiego oszustwa. Nie zabrakło również słów podziękowania od mieszkańców dla dzielnicowego.

Podczas debaty przedstawiono mieszkańcom zalety korzystania z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji „Moja Komenda”.

Podsumowując debatę Wójt Gminy Karniewo oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Makowie Mazowieckim podziękowali mieszkańcom za przybycie na debatę oraz zapewnili, że w sprawie otwarcia Posterunku Policji w Karniewie podjęto już działania, dzięki którym w przyszłym roku  planowane jest otwarcie posterunku.

 

asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony