Aktualności

ROADPOL Safety Days - działania makowskich policjantów

Data publikacji 21.09.2022

W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). W akcję włączyli się też policjanci z Makowa Mazowieckiego.

21 września policjanci ruchu drogowego w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzili akcję pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Do akcji włączyli się aktywnie uczniowie Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim. O godz. 12:30 w rejonie ul. Duńskiego Czerwonego Krzyża w Makowie Mazowieckim młodzież zorganizowała pikietę podczas której przy pomocy przygotowanych plakatów i transparentów apelowali do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Działania zostały poprzedzone spotkaniem policjantów ruchu drogowego z młodzieżą, którego tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W trakcie działań funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe, podczas których sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Policjanci zdecydowanie reagowali na przypadki przekraczania prędkości. Podczas prowadzonych kontroli przestrzegali kierujących przed brawurą za kierownicą i przypominali o idei Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

 

 

st. asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony