Aktualności

Spotkanie profilaktyczne z rodzicami

Data publikacji 31.03.2023

W ramach akcji „Alkohol Narkotyki Dopalacze to nie umilacze” odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie - Skłodowskiej w Makowie Maz.

Narkotyki to zagrożenie, z którym na co dzień może zetknąć się współczesny nastolatek. Ostatnio dowiedzieli się o tym uczniowie na spotkaniach profilaktycznych.

Tym razem to rodzice mogli dowiedzieć się jakie zagrożenia związane są z narkotykami i dopalaczami. W spotkaniu wykorzystano walizkę profilaktyczną służący do obrazowego przedstawienia wyłącznie osobom dorosłym, jakie formy mogą przybierać narkotyki oraz jakie przedmioty wskazują na to, że ich posiadacz zażywa środki odurzające. Skrytki na narkotyki, fifki, rurki, wagi i kruszarki do narkotyków w najróżniejszych i najbardziej wymyślnych formach zostały zaprezentowane rodzicom.

Zaakcentowano jakie przedmioty, jako używane w związku z zażywaniem narkotyków, powinny wzbudzić ich niepokój, jeśli zostaną zauważone w pokojach ich pociech. Poinformowano jak i gdzie najczęściej nieletni ukrywają narkotyki, jaka jest skala zażywania substancji odurzających wśród młodzieży oraz po jakie ich rodzaje sięgają najczęściej.

 

Powrót na górę strony