Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 25.04.2023

Znamy już zwycięzców Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Karniewie.

Gospodarzem Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Karniewie. Organizatorem Turnieju BRD było Starostwo Powiatowe w Makowie Maz, Komenda Powiatowa Policji w Makowie Maz. we współpracy z samorządem lokalnym.

Turniej otworzył dyrektor szkoły pan Jan Mordwiński oraz Anna Chrzanowska ze Starostwa Powiatowego w Makowie Maz. Nad prawidłowością przebiegu turnieju powiatowego czuwali policjanci z makowskiej drogówki, którzy pełnili rolę sędziów. Głównym sędzią turnieju był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz. podkom. Adam Rzeczkowski.

Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując test wiedzy składający się z 25 pytań. W części praktycznej uczestnicy musieli rowerem pokonać  tor sprawnościowy i udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej odbył się w 2 grupach wiekowych. Grupa I – w skład której wchodzili uczniowie w wieku 10 – 12 lat i Grupa II – pozostali uczniowie szkół podstawowych.

W kategorii Grupa I - I miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sypniewie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Karniewie.. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 w Makowie Maz.

W kategorii Grupa II-  I miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Karniewie, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Płoniawach – Bramurze. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie z Szkoły Podstawowej w Sypniewie.