Aktualności

Seniorze – bądź bezpieczny

Data publikacji 24.11.2023

W ramach akcji „Seniorze – bądź bezpieczny” odbyło się spotkanie z seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Makowie Mazowieckim. Policjanci oraz pracownicy ZUS z Makowa Mazowieckiego mówili o bezpieczeństwie.

O tym jak ustrzec się przed oszustwem w Internecie rozmawiali makowscy policjanci: dzielnicowy mł. asp. Piotr Mamiński, st. sierż. Adam Smoliński oraz oficer prasowy podkom. Monika Winnik.

Policjanci przekazali uczestnikom spotkania niezbędna wiedzę, mającą na celu uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚ”, „na lekarza” i „na  żołnierza” .

Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Policjanci przedstawili metody oszustw finansowych takich jak oszustwo na inwestowanie w kryptowaluty czy akcje, oszustwo przy użyciu kodów płatności mobilnych oraz o bezpieczeństwie podczas zakupów w sieci.

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony