Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu – rozmowa z młodzieżą

Data publikacji 06.02.2024

Dzisiaj obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dlatego też o zasadach bezpiecznego korzystania z inetrnetu rozmawiali uczniowie z policjantką makowskiej policji. Zwrócono również uwagę na korzyści, jakie w codziennym użytkowaniu daje Internet.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w  Makowie Maz. spotkała się podkom. Monika Winnik. Młodzież w trakcie spotkania dowiedziała się o zagrożeniach jakie mogą pojawić się w cyberprzestrzeni  oraz jak takich zagrożeń unikać. Policjantka wskazała jak mądrze i bezpiecznie poruszać się po stronach internetowych i korzystać z różnego rodzaju portali społecznościowych.

Celem spotkań było zwiększenie świadomości uczniów w kwestii zagrożeń internetowych. Policjantka wyjaśniła, jakie zachowania w Internecie są niebezpieczne. Zwracając szczególną uwagę na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane. Przypomnieli także o przestrzeganiu zasad Netykiety, czyli zbioru zasad przyzwoitego zachowywania się w Internecie.

Każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książek, która ma przypominać im o zasadach i szacunku do innych w sieci.

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony