Aktualności

Potrącenie 2 - letniego dziecka, policja poszukuje świadków zdarzenia !

Data publikacji 24.02.2024

Policjanci z Makowa Maz. wyjaśniają okoliczności zdarzenia, które miało miejsce wczoraj (23.02) około godz. 18:00 w miejscowości Obiecanowo. Najprawdopodobniej doszło do potracenia 2 – letniego chłopca, który pomimo pomocy medycznej zmarł w szpitalu. Apelujemy do wszystkich, którzy posiadają informacje w tej sprawie o pilny kontakt z policją.

Wczoraj o godz. 18:34 dyżurny makowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu dziecka, które miało oddalić sie z nieogrodzonej posesji w miejscowości Obiecanowo, pow. makowski.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, ojciec odnalazł 2 – letniego chłopca na poboczu drogi krajowej nr 57 w miejscowości Obiecanowo. Dziecku udzielono pomocy przedmedycznej, wezwano załogę karetki pogotowia, która zabrała chłopca do szpitala w Makowie Mazowieckim. Niestety dziecko zmarło w szpitalu.

Najprawdopodobniej dziecko zostało potrącone przez nieznany jak dotąd pojazd.

Na miejscu zdarzenia wykonano czynności pod nadzorem prokuratora, między innymi zabezpieczono ślady i przesłuchano świadków, które pozwolą wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia.   

Dzisiaj w dalszym ciągu prowadzone są czynności w tej sprawie. Weryfikowany jest każdy sygnał i każda informacja. Zabezpieczane są monitoringi i przesłuchiwani kolejni świadkowie.

Apelujemy do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o pilny kontakt z policją pod nr 112.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy jechali wczoraj drogą krajową nr 57 przez miejscowość Obiecanów w godz. 17:30 -18:30 i posiadają kamery samochodowe. Prosimy o ich przejrzenie, być może zarejestrowały one istotne, choćby najmniejsze fakty, które pozwolą w wyjaśnieniu sprawy.

W przypadku ustalenia istotnych okoliczności w tej sprawie informacje będziemy przekazywać na bieżąco.

 

podkom. Monika Winnik

 

Powrót na górę strony