Aktualności

Uważaj na nieuczciwych sprzedających

Data publikacji 04.04.2024

Nie brakuje oszustów w sieci! Tym razem przekonał się o tym mieszkaniec gminy Szelków, który kupił w sieci telefon, a otrzymał tani zegarek.

Policjanci makowskiej policji otrzymali zgłoszenie od 83 – letniego mężczyzny, który okazyjnie na portalu społecznościowych zakupił telefon komórkowy. Przelał  990 złotych na wskazane przez sprzedającego konto. Paczka dotarła do mężczyzny, ale w środku nie było telefonu, a tani zegarek.

 

Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozsądku przy zakupach internetowych.

  • Korzystajmy tylko ze znanych i sprawdzonych portali internetowych,
  • Nie zawierajmy transakcji poza forum sprzedażowym, ponieważ wtedy nie możemy liczyć na pomoc obsługi portalu, na którym wystawiono ogłoszenie lub aukcje. I w końcu co najważniejsze, nie możemy liczyć także na zwrot pieniędzy. Jeżeli natomiast kupujemy zgodnie z regulaminem internetowego portalu, to w przypadku zgłoszenia na policję możemy otrzymać zwrot całej wpłaconej „oszustowi” kwoty od właściciela portalu aukcyjnego. Jest on bowiem ubezpieczony od tego typu sytuacji.
  • Zawsze kieruj się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego,
  • Przed zakupem sprawdź opinię o sprzedającym,
  • Jeśli zdecydujesz się na zakup wybierz opcję za pobraniem,
  • Jeśli, mimo zachowania zasad ostrożności, dostaniemy zamiast zamówionego produktu puste pudełko, natychmiast zadzwońmy na Policję. Wtedy zapisana korespondencja i przesłana przez oszusta paczka będą stanowiły dowód przestępstwa.

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony