Aktualności

Odpowie za kradzież zuchwałą

Data publikacji 08.04.2024

Makowscy policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o zuchwałą kradzież. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (5.04) po godz. 22 dyżurny makowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że młody mężczyzna wyrwał kobiecie z ręki pieniądze w lokalu gastronomicznym w Makowie Maz.  Policjanci na miejscu ustalili, że 17-letni makowianin wyrwał z ręki 50 złotych kobiecie stojącej w kolejce i wybiegł z lokalu. Został szybko ujęty przez świadków zdarzenia, którzy widząc całe zajście zareagowali błyskawicznie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, podejrzany usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej. 17-latek będzie odpowiadał jak osoba dorosła.  Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W myśl przepisów za kradzież szczególnie zuchwałą można uznać taką, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem. Po drugie jest to również kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym przez nią ubraniu.

Autor: podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony