Aktualności

Zatrzymany nietrzeźwy kierujący z fałszywym prawem jazdy

Data publikacji 08.04.2024

Policjanci z Makowa Mazowieckiego zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Na miejsce interwencji po odbiór auta przyszedł jego kolega, jak się okazało był poszukiwany do odbycia kary 365 dni pozbawienia wolności. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiejszej nocy (8.04) o godz. 1:35 w Makowie Maz. na ul. Kościelnej policjanci Wydziału Prewencji zauważyli bmw. Sposób jazdy zaniepokoił policjantów. Zatrzymali auto do kontroli. Okazało się, że 25-letni kierujący był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze podczas kolejnych czynności ustalili, że 25-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego nie posiada prawa jazdy, a podczas kontroli okazał podrobione prawo jazdy. Auto, którym kierował nie było jego własnością. Kiedy na miejsce interwencji zjawił się mężczyzna po odbiór auta został również sprawdzony przez mundurowych. Okazało się, że 49-latek jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary 365 dni pozbawienia wolności.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. 25-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i posługiwanie się podrobionym dokumentem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 49-latek trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Autor: podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony