Aktualności

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Apelujemy o bezpieczną jazdę!

Data publikacji 10.04.2024

Mamy wiosnę, piękna słoneczna pogoda. Na drogach z pewnością możemy już od kilku dni zauważyć wzmożony ruch motocyklowy. W związku z tym apelujemy do wszystkich fanów „dwóch kółek” oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie zdarzeń drogowych nie chroni ich bowiem zabudowa pojazdu i systemy w postaci poduszek, kurtyn powietrznych oraz pasów. Dlatego też, jak co roku, na początku sezonu przypominamy, aby przede wszystkim był on bezpieczny. Oprócz przygotowania motocykla, kontroli jego stanu technicznego, a także zaopatrzenia się w niezbędne wyposażenie, jak na przykład kask, warto pamiętać o rozwadze i podczas jazdy zachować ostrożność.

Motocykliści nie powinni zapominać o tym, że w wielu miejscach na drodze może znajdować się jeszcze pozimowy piach, który znacznie zmniejsza przyczepność jednośladu. W takich warunkach bardzo łatwo jest o wypadek.

Zwracamy się z apelem także do kierujących samochodami, aby przykładali dużą uwagę do poruszających się na ,,dwóch kołach”, szczególnie podczas takich manewrów jak np. włączanie się do ruchu, wyprzedzanie, czy też zmiana kierunku jazdy.

 

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony