Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał prawa jazdy

Data publikacji 16.05.2024

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadał uprawnienia do kierowania samochodem. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj (15 maja) w miejscowości Drążdżewo policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość jadących tam pojazdów. Około godz. 11:00 policjanci zmierzyli prędkość jadącej skody. Kierujący jechał 64 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjantka wydała kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierujący skodą zwolnił po czym gwałtownie przyspieszył i odjechał. Policjanci udali się w pościg za skodą. Po przejechaniu kilkuset metrów kierujący stracił panowanie nad autem zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Kierujący jechał sam. Po udzielonej pomocy medycznej okazało się, że mężczyzna nie odniósł obrażeń.

39 – letni kierujący, mieszkaniec pow. przasnyskiego, był trzeźwy. Wykonany test na obecność narkotyków również był negatywny. Mężczyzna  nie posiadł jednak uprawnień do kierowania i tym tłumaczył niezatrzymanie się do kontroli drogowej.   

Kierujący  za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci przypominają, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem:

Zgodnie z  art. 178 b kodeksu karnego „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

 

podkom. Monika Winnik

  

Powrót na górę strony